Podporte vydanie nového CD na marmelada.sk

Unsere tayere – milí naši!

Tento rok je pre nás dvojnásobne výnimočný. Oslavujeme v ňom 20. výročie založenia našej kapely PREßBURGER KLEZMER BAND a pripravujeme pre vás všetkých náš nový – v poradí už siedmy – album pod názvom TSVANTSIK YORN (20 ROKOV). Ten predchádzajúci, platňa TANTS MIT MIR!, dokonca dostal cenu – RADIO_HEAD AWARD 2012 za najlepší album v kategórii world/folk.

Už viete, že naša hudba je živá, univerzálna a aj na tomto albume preletíme svetom. Z Arménska, nad Európou, s medzipristátím v Ňujorku a napokon do Brazílie. Zaspievame nielen jazykom našej hudby – jidiš, ale aj po maďarsky, arménsky a anglicky. Unikátne predstavíme stratenú klezmer hudbu zo Slovenska. A zakončíme to poriadnou sambou!

Pomôžu nám spevom a kompozične Karine Sarkisjan z Arménska, latino perkusie Eddyho Portellu, dychová sekcia Samo Šimek a Miro Poprádi, maďarská a slovenská husľovo-violová folklórna úderka: bratia András & Péter Iván, ako aj Andrej Záhorec a Peťo Mikulec. Je nám veľkou cťou, že album poctí prítomnosťou duchom stále mladá pani Dalma Spitzer. Tá nám venovala jednu z piesní, ktorú spoznala ešte pred vojnou. Last, but not least: Peter Jantoščiak s jeho aranžmánom goralsko-židovských poliek.

Budeme vďační, ak album podporíte na marmelada.sk! Určite sa máte na čo tešiť!

Vaši 20-roční klezmeráci