Ponuka

Klezmer meets Balkan
PKB  feat. Miroslav Vuković (BiH) & Anita Ribar (SRB)

Jedinečný projekt fúzie a prelínania klezmeru a balkánskej ľudovej hudby. Na jednom pódiu  klezmer najmä z Balkánu spolu s piesňami zo Srbska, Macedónska, Chorvátska a Bosny. Preßburger Klezmer Band spolu s inštrumentálnym majstrovstvom harmonikaša Miroslava Vukovića a výnimočným spevom Anity Ribar, ktorí dodávajú projektu autenticitu a správny balkánsky temperament.

Preßburger Special – The Best Taste
koncertný program

Reprezentatívny výber najobľúbenejších skladieb počas 15-ročnej histórie skupiny v koncertnej aj festivalovej verzii. Etnická živelnosť, balkánsky temperament, moderný pulz – strhujúci klezmer všetkého druhu do tanca i na počúvanie.

Merlin Shepherd (UK) & Preßburger Klezmer Band

Merlin je jedným z vedúcich svetových hráčov hry na klarinet v štýle klezmer, pôvodne ľudovej hudby východoeurópskych Židov. Vedie klezmerové workshopy na na najvýznamnejších festivaloch ako KlezKamp v štáte New York, KlezFest v Londýne, KlezFest v St. Petersburgu, KlezFest v Kyjeve a KlezKanada v Quebecu. Okrem mnohých vlastných zoskupení pravidelne vystupuje v skupinách zostavených ďalšími klezmerovými legendami, ako napr. Frank London's Klezmer Brass Allstars, Budowitz, Burning Bush a iné.

Tants klezmer!
tanečný program – Klezmer Dance Party

Osvedčený program pripravený v spolupráci s tanečnou lektorkou, ktorá prirodzenou a zábavnou formou učí základné klezmerové, balkánske a iné ľudové tance. Koncert, ktorý nenecháva nikoho sedieť.

Karine Sarkisjan & Preßburger Klezmer Band

Fenomenálna arménska speváčka, klaviristka a skladateľka Karine Sarkisjan predvedie svoje virtuózne a senzitívne umelecké cítenie v piesňach z repertoáru Preßburger Klezmer Bandu, ako aj vo vlastných aranžmánoch a improvizovaných vstupoch. Interpretáciu speváčky vysoko ocenili klezmerové legendy ako Lorin Sklamberg a Michael Alpert. Okrem Karine Sarkisjan kapela spolupracuje s ďalšími poprednými hudobníkmi, s ktorými spoločne ponúka exhibíciu osobitého hudobného zážitku v programe Preßburger Klezmer Band & hostia.

Večer zábavy na židovskú tému
program na eventy, večierky, plesy a svadby

Najznámejšie židovské piesne, ktoré pozná snáď každý. V originálnych textoch, ale aj v slovenčine a angličtine. Spolu s ukážkami tradičných tancov a vstupmi židovského humoru vzniká autentická zábavná atmosféra. Samozrejme, všetko na židovskú tému… V prípade záujmu môže byť súčasťou večera aj ochutnávka špecialít židovskej kuchyne. Program je vhodný aj na Bar/Bat Mitzvah a k ďalším židovským sviatkom (Chanuka, Purim…).

Židovská Bratislava

Špeciálna ponuka najmä pre turistov a návštevníkov Bratislavy – komplexný program, ktorý okrem vystúpenia Preßburger Klezmer Bandu ponúka prehliadku židovských pamiatok, prednášku o židovskej kultúre na Slovensku spojenú s premietaním filmov a občerstvenie zo špecialít židovskej reštaurácie Chez David (s možnosťou vystúpenia kapely). Širšie tematické zameranie ponúka program v podobe Dňa židovskej kultúry s celoslovenskou pôsobnosťou.

Komorný program

Citlivý výber pomalších a nostalgických skladieb, sčasti aj s tematikou holokaustu, v osobitej interpretácii a atmosfére.

Hudba pre film, divadlo a iné produkcie

Preßburger Klezmer Band má početné skúsenosti a úspechy aj v oblasti tvorby hudobných nahrávok pre film a divadlo (napr. dokumentárny film Optimista, réžia Dušan Trančík, Trigon Production, 2008; dráma Herodes a Herodias, réžia Roman Polák, Slovenské národné divadlo, 2009 a ďalšie). Skupina môže byť podľa potreby projektu vhodne doplnená hosťujúcimi hudobníkmi.